Meediakajastus

Õpetajate Leht: meedia- ja suhtlemisõpetus algkoolis

30. mai 2014.

Õpetajate Leht: meedia- ja suhtlemisõpetus algkoolis

"Sotsiaalmeedia ohud on palju väiksemad, kui meediakasvatus algab juba esimesest klassist," kirjutab Õpetajate Lehes Tartu Mart Reiniku kooli klassiõpetaja Tuuli Hiiesalu.

"Et juba algklassilapsel on oma telefon (enamasti nutikas), on pigem reegel kui erand. Lapsed suudavad vanematele helistada (vahel liigagi sageli) ja mängida mänge (sageli mitte õppeotstarbelisi). Kui aga paluda neil lisada mõni kontakt või kirjutada sõnum, jäädakse sageli hätta. (---)

Lapsed armastavad telefone, tahvel­arvuteid ja mänge nendes. Kindlasti tuleb jälgida, et telefon või tahvelarvuti ei muutuks lapse kinnisideeks. Kui võimalus ja tahtmine on, tuleb lapsed suunata mängima õigeid mänge – õppeotstarbelisi. (---)

Kindlasti vajab algklassilaps selgitust sotsiaalmeedia (Facebook, Instagram) kohta, hoiatust ohtude eest, mida internet endast kujutab, aga ka lihtsat õpetust, kuidas kasutada näiteks Microsoft Office’i olulisi programme (Word, Excel, PowerPoint). Olen veendunud, et meediaõpetus (seda enam suhtlusõpetus) peab olema tunniplaanis juba tunduvalt varem kui gümnaasiumiastmes valikainena. Kuni seda seal pole, võiks õpetaja olla leidlik ja integreerida meediateemad teistesse tundidesse (eesti keel, matemaatika, loodusõpetus, inimeseõpetus, kunstiõpetus). Meedia ja suhtlemisoskuseta ei saa me hakkama juba täna, tulevikust rääkimata."

Loe artiklit siit:

Foto: Tuuli Hiiesalu