Uudised

Muuseumide ühisprogramm ”“Tõe ja õigusega” Vargamäelt kuuldemängu”

17. veebruar 2012.
 
Muuseumide ühisprogramm ”“Tõe ja õigusega” Vargamäelt kuuldemängu”

Eesti Ringhäälingumuuseum ja  A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel esitlevad tänaalanud turismiinfomessil ühist programmi, millega kutsuvad alates 1. aprillist gümnaasiumide õpilasi ja täiskasvanuid osalema muuseumide koostöös valminud programmis “”Tõe ja õigusega” Vargamäelt kuuldemängu”. Programmi käigus tutvustatakse Anton Hansen-Tammsaare sünnitalu ja loomingut, Raadioteatri ja kuuldemängu ajalugu ning valmib osalejate poolt lavastatud lühikuuldemäng.

  

 A. H. Tammsaare Muuseumis Vargamäel tutvustatakse kirjanik A. H. Tammsaare sünnitalu, 19. sajandi teise poole taluelu ja olustikku  ning Vetepere küla sootaludes elanud inimeste saatust. Räägitakse romaani “Tõde ja õigus” I osa tegelaskujudest  ja otsitakse paralleele kirjaniku sünnitalu ning selle lähiümbruse reaalse eluga. Kui grupis on rohkem kui 29 inimest, teeb ekskursiooni kaks giidi. Ekskursioon kestab 90 minutit.

 

Eesti Ringhäälingumuuseumis Türil tutvustatakse Raadioteatri ajalugu, kuulatakse näiteid  kuuldemängudest ning salvestatakse lühikuuldemäng Anton Hansen-Tammsaare romaani “Tõde ja õigus” I osa põhjal. Kuuldemängu lavastajaiks, helikujundajaiks ja osatäitjaiks on programmis osalejad. Valminud kuuldemäng jääb programmis osalejatele. Programm kestab 90 minutit.

  

Grupi maksimaalseks suuruseks on 45 osalejat. Programmi maksumus on 5 € ühele osalejale ja seda saab tellida, kirjutades e-posti aadressile tammsaare@albu.eeSõit Vargamäelt Türile võtab aega 45 minutit.

  

Infotelefonid:

A.H.Tammsaare Muuseum Vargamäel 53403461, 385 9020

Eesti Ringhäälingumuuseum  513 9985, 385 7055

  

Koduleheküljed: www.rhmuuseum.ee, tammsaare.albu.ee