VIDEOD: Seminar "Laps meedias ja meedia ümber lapse"

25. jaanuar 2017.

VIDEOD: Seminar

Saadaval on Lastekaitse Liidu ja Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi ühisseminari "Laps meedias ja meedia ümber lapse" materjalid. Vaata videoid!

Loe lähemalt

Häid jõule! Head uut aastat!

26. detsember 2016.

Häid jõule! Head uut aastat!

EMKL jõulukaart

Loe lähemalt

Häid jõule ja toredat uut aastat!

23. detsember 2015.

Häid jõule ja toredat uut aastat!

EMKLi jõulukaart

VAATA VIDEOT: Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskus

13. november 2014.

VAATA VIDEOT: Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskus

Kuus minutit innustavat vaatamist.

Vaata VIDEOT.

Ilmus Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi aastaraamat 2013

11. mai 2014.

Ilmus Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi aastaraamat 2013

Trükist tuli Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi aastaraamat 2013. Seda esitletakse 16. mail 2014 Tartus, kui tähistatakse 60 aasta möödumist akadeemilise ajakirjandusõpetuse algusest ja ka Juhan Peegli 95. sünniaastapäeva.

Meediaõpetajad said ringhäälingumuuseumis koolitust

25. oktoober 2013.

Meediaõpetajad said ringhäälingumuuseumis koolitust

Eesti Meediakoolitajate Liit koostöös Eesti Ringhäälingumuuseumiga korraldasid Türil koolituse üldhariduskoolide meediaõpetajatele. Selle eesmärgiks oli haarata muuseumi võimalusi riikliku õppekava täitmisse.

Ilmus uus akadeemilise ajakirjanduse seltsi aastaraamat

17. märts 2013.

Ilmus uus akadeemilise ajakirjanduse seltsi aastaraamat

Ilmunud on Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi aastaraamat 2012.

Ringhäälingumuuseum käivitab üheks korraks unikaalse kaugenägemisaparaadi

12. detsember 2012.

Ringhäälingumuuseum käivitab üheks korraks unikaalse kaugenägemisaparaadi

Eesti Ringhäälingumuuseumis käivitatakse laupäeval, 15. detsembril kell 12 unikaalne museaal – 1930. aastatel ehitatud peegelkruviga kaugenägemisaparaat ja avatakse näitus “Jaam”.

Muuseumide ühisprogramm ''Tõe ja õigusega' kuuldemängu' pälvis tunnustuse

09. november 2012.

Muuseumide ühisprogramm ''Tõe ja õigusega' kuuldemängu' pälvis tunnustuse

Ringhäälingumuuseumi ja A.H.Tammsaare muuseumi ühisprogramm ""Tõe ja õigusega" kuuldemängu"  tunnistati konkursil "Järvamaa parimad turismiarendajad" parima koostööprojektina eripreemia vääriliseks.

EAAS-i aastaraamatud nüüd kättesaadavad ka võrguteavikutena

19. oktoober 2012.

EAAS-i aastaraamatud nüüd kättesaadavad ka võrguteavikutena

Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi aastaraamatud on nüüd saadaval ka võrguteavikutena.

Neljas koolituspäev: metoodika ongi keeruline

17. mai 2012.

Neljas koolituspäev: metoodika ongi keeruline

11.mail toimunud koolituspäev tõi mõnes mõttes kaasa kvaliteedihüppe, sest kohalolnud tippõpetajad jõudsid üsna üksmeelsele järeldusele: meediaõpetuse didaktika erineb väga suurel määral teiste ainete didaktikast. Ja seetõttu on metoodiliste juhendite kirjapanek äärmiselt keeruline.

EMKLi üldkoosolek valis liidu auliikmed

12. mai 2012.

EMKLi üldkoosolek valis liidu auliikmed

Eesti Meediakoolitajate Liidu korralisel üldkoosolekul kinnitati aastaaruanne, valiti juhatus järgmiseks ametiajaks ning auliikmed. Täpsustati ka liikmemaksude määramise korda.

Õpetajad värskendasid oma analüüsioskusi

11. märts 2012.

Õpetajad värskendasid oma analüüsioskusi

Emakeeleõpetajate teisel koolituspäeval proovisid osalised hammast nii verbaalse kui visuaalse meediateksti analüüsi kallal. Kas teadsite näiteks, et reklaamides paigutatakse uus ja soovitu enamasti paremale ja üles, vasakule kujutatakse vana ja harjumuspärast - ja mis mõtteid tekitab selle teadmise valguses uudise juurde lisatud üsna juhuslik reklaamfoto?

Loe lähemalt

Muuseumide ühisprogramm ”“Tõe ja õigusega” Vargamäelt kuuldemängu”

17. veebruar 2012.

Muuseumide ühisprogramm ”“Tõe ja õigusega” Vargamäelt kuuldemängu”

Eesti Ringhäälingumuuseum ja  A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel esitlevad tänaalanud turismiinfomessil ühist programmi, millega kutsuvad alates 1. aprillist gümnaasiumide õpilasi ja täiskasvanuid osalema muuseumide koostöös valminud programmis “”Tõe ja õigusega” Vargamäelt kuuldemängu”. Programmi käigus tutvustatakse Anton Hansen-Tammsaare sünnitalu ja loomingut, Raadioteatri ja kuuldemängu ajalugu ning valmib osalejate poolt lavastatud lühikuuldemäng.

Lasteaednike meediaõpetuseks valmis film

15. veebruar 2012.

Lasteaednike meediaõpetuseks valmis film

Tulevaste lasteaiaõpetajate koolitamiseks on valminud õppefilmid, kuidas eelkooliealistele lastele meediat eakohaselt tutvustada. Kolmapäeval, 15.veebruaril toimus õppefilmi esitlus koos filmi autori kommentaaridega.

Soome Meediakasvatusselts jäi riigi toetusest ilma

07. veebruar 2012.

Soome Meediakasvatusselts jäi riigi toetusest ilma

Soome Meediakasvatusselts (Mediakasvatusseura), mis viimasel kümnendil on jõuliselt arendanud meediakasvatust nii Soome koolides kui vabahariduses, jäi tänavu ilma rahalise toeta.

Päästa Liisa identiteet!

06. veebruar 2012.

Päästa Liisa identiteet!

Andmekaitse inspektsioon on kättesaadavaks teinud mängu, milles osalejad saavad proovida oma oskusi Liisa aitamisel. Liisa vana arvuti on pikalt puhastamata, ja nüüd on ta kaotanud ka oma pangakaardi. Mida teha?

Avaliku Sõna Nõukogul oli töökas aasta

06. veebruar 2012.

Avaliku Sõna Nõukogul oli töökas aasta

Avaliku Sõna Nõukogu koduleheküljel on väljas vaatamiseks tegevuse mullune statistika. ASN on 2011. aastal menetlenud läbi ajaloo kõige suurema hulga kaasusi.

Kodulehekülg avatud!

04. veebruar 2012.

Kodulehekülg avatud!

Meie kodulehekülg on avatud. Vaikselt, ilma suurema lindilõikamiseta andsime sellele avaliku juurdepääsu.

Õpetajate kursus algas krõbedas külmas

04. veebruar 2012.

Õpetajate kursus algas krõbedas külmas

3. veebruaril 2012 toimus Tartus EMKL korraldatud koolituspäev emakeeleõpetajatele. See päev oli esimene kaheksast õppepäevast koosnevast  kursusest, mis aitab neil järgmisel õppeaastal õpetada eesti keelt  riikliku õppekava uute nõudmiste kohaselt.