Uudised

Soome Meediakasvatusselts jäi riigi toetusest ilma

07. veebruar 2012.
 
Soome Meediakasvatusselts jäi riigi toetusest ilma

Soome Meediakasvatusselts (Mediakasvatusseura), mis viimasel kümnendil on jõuliselt arendanud meediakasvatust nii Soome koolides kui vabahariduses, jäi tänavu ilma rahalise toeta.

 

Soome kultuuri- ja spordiminister Paavo Arhinmäki andis eelmisel reedel (3.02.2012) teada, milliseid noorsoo- ja kultuuriorganisatsioone peab Soome riik tänavu võimalikuks toetada. Toetuste kogusumma on 2.7 miljonit eurot. Raske majandusliku olukorra tõttu on rahata jäänud mitmed kristlikud ja noortetööga tegelevad organisatsioonid, teiste hulgas ka Soome Meediakasvatusselts."See aastatoetus on meie jaoks olnud väga tähtis, kuna sellest maksame me oma üürid ja muud jooksvad kulud, korraldame seminare ja toetame üleriikliku koostöövõrgustiku loomist. Ilma selle rahata ei ole võimalik ka mingi arendustegevus," nentis seltsi tegevjuht Anniina Lundvall  suhtlusportaalis Facebook. Seltsi kodulehekülge http://www.mediakasvatus.fi jaksab selts projektirahade toel üleval pidada aasta lõpuni.

 

Portaalis www.kotimaa24.fi ilmunud uudises seostatakse mõne organisatsiooni toetuseta jäämist osalusega Soome oludes liiga agressiivsena tajutud homovastses kampaanias; Meediakasvatusseltsi puhul sellist seost mainitud ei ole.